Bölgesel Coğrafi İşaretler Sempozyumu ve Sergisi (24-25 Kasım 2022)

TÜRKPATENT, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO), Gürcistan Fikri Mülkiyet Merkezi ve Azerbaycan Fikri Mülkiyet Ajansı işbirliğiyle 24-25 Kasım 2022 tarihlerinde Antalya’da “Bölgesel Coğrafi İşaretler Sempozyumu ve Sergisi” gerçekleştirilecektir.

Ülkemizin yanı sıra Azerbaycan,  Gürcistan, Tacikistan, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Moldova, Sırbistan, Macaristan temsilcilerinin katılım sağlayacağı sempozyumla, coğrafi işaret kavramının üretici ve tüketiciler nezdindeki bilinirliğinin artırılması, coğrafi işaretlerin etkin korunması ve tescilli coğrafi işaretlerimizin kalitesinin sürdürülebilir şekilde artırılmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Ayrıca, Bölgesel Coğrafi İşaretler Sergisi ile ülkemizin coğrafi işaretli ürünlerinin bilinirliğinin artırılması amaçlanmaktadır.

Bölgesel Coğrafi İşaretler Sergisi kapsamında Türkiye ve Azerbaycan’ın coğrafi işaretli ürünleri tanıtılacak olup, ülkemizden Akdeniz Bölgesi’nin coğrafi işaret tescilli ürünleri sergilenecektir. Bunun yanı sıra, Akdeniz Bölgesi illerinden yakın zamanda coğrafi işaret tescili alan ürünlerin tescil belgeleri takdim edilecektir.

 

 

Program